Otevírací doba pivovaru:

Dostupná piva:

MORDÝŘ sv.ležák 11%
DOUBLE IPA 17% sv.
BLIZARD WINTER ALE 12%
HIGH FIVE imperial ipa 19,5%

Nejnovější zprávy:

5.7. zavřeno
05/07/2019 13:52:09
otvíračka Velikonoce 2019
17/04/2019 07:08:04
OTVÍRAČKA červencové svátky
27/06/2018 23:01:10
více...

Pivovar Mordýř

Dobrý den vítejte na stránkách našeho minipivovaru

Sortiment pivovaru

MORDÝŘ sv.ležák 11%

Česká klasika. Příjemně zlatý v barvě, vydatný v chmelové hořkosti a plný v chuti. Použit je český chmel Sládek a Žatecký Červeňák. Vařen ze třech druhů sladu. Stupňovitost 11,5%

GRANÁTOVÝ LEŽÁK 12%

Polotmavé pivo, které vzniká ze čtyřech druhů sladu. Náš má spíše suché doznívání a  decentní karamelovou chuť. Zde je důležitá doba zrání, protože se jednotlivé chuťové tóny postupně zakulacují, některé ustoupí, jiné se zvýrazní. Barva je rubínová. Používá se rovněž chmel Sládek a Červeňák.

SMOKED AMBER ALE 13% (s nakuřovaným sladem)

Svrchně kvašené pivo, vařeno ze čtyřech druhů sladů, včetně tzv. nakuřovaného. (sladem při odsušení prochází studený kouř buď z rašeliny nebo dubového dřeva)  Tento je zastoupen pouhým přídavkem, který považujeme za příjemný kompromis. Stupňovitost  13,8 %. Barva tmavě rubínová. Studené chmelení Columbus.

KURTIZÁNA (pale ale 13%)

Svrchně kvašené pivo jantarové barvy a citrusové vůně, která  přichází ze zahraničních chmelů, na kterých se zde opravdu nešetří.  Použity chmely POLARIS, SUMMIT a CITRA.

VÍDEŇSKÝ SPECIÁL 13%

Světlé pivo, tzv.speciální, neboť stupňovitost se pohybuje kolem  13,5 % epm. Barva je příjemně jantarová a hořkost, poplatná druhu piva,  decentnější než u českých speciálů. Chuť je příjemně chlebnatá, zakulacená až do oříškova, což je dáno použitím vídeňského sladu. Chmel Sládek a PŽČ.

LÍNÝ KOMINÍK 13% (tmavý spec.s nakuř.sladem)

Pod rouškou tmy a za přispění barevných a pražených sladů se zrodil tento náš chuťově nejplnější , spodně kvašený speciál. Je to kombinace pěti druhů sladu, včetně nakuřovaného a použit byl pouze český chmel. U sklenice pak potěšíte  zrak hustou krémovou pěnou a navíc výrazně ušetříte na stravném, protože tohoto piva se lze i najíst.  Stupňovitostí je to 13,5%. Tento tmavý fešák se vaří nárazově .

LAZY CAT 14% - ŽITNÁ IPA (jantarová)

Kromě vyšší stupňovitosti 14,5% EPM, je toto naše pivo odlišné přídavkem žitného sladu. Sladů je tam mimochodem celkem pět druhů a jsou v kombinaci, která tvoří pivo hutné, tělnaté, ale zároveň chuťově vyvážené a dobře pitelné. Výrazná je chuť  žita s lehkým dozněním karamele.  Barvou je to pivo temně jantarové. Použity byly  chmely POLARIS, MOZAIC A EQUINOX .

VELIKONOČNÍ SPEC. 14%

Světlý, dvourmutově vařený speciál, s výraznějším tělem. Vařen ze světlého, mnichovského a karamelového sladu.  Příjemně plný v chuti a s lehkým oříškovo sladovým dozníváním. V barvě tmavě zlatý.   Haleluja.

DOUBLE IPA 17% sv.

Náramně plná a vydatně chmelená blondýnka, sladkých sedmnáct. Co k tomu dodat. Nic. Polaris Summit a Citra.

lBA 15% (black ale)

Interně jí říkáme Líba. India Black Ale -  tmavý až černý svrchňák, vydatně chmelený, z pěti druhů sladu. Suché pražené doznívání. Stupňovitost 15,5%, chmel Polaris , Mozaic a na studené chmelení Chinook. Vítěz v kategorii silných IP ze Zvíkova 2015 a druhé místo 2016. Radost nám dělá devče !

LÍNÝ ČERT 12% tm.ležák

Pivo, které je vařené ze čtyř druhů sladu. Decentní hořkost, ani sladké, ani suché. Ani pražené, ani čokoládové ani karamelové. Prostě akurátní. Stupňovitostí 12,5%, tedy stále ležáček. Barva, velmi tmavě rubínová. Chmeleno Sládkem a Červeňákem.

APA RED EAGLE 12%

Tmavě měděná barva až červená barva, svrchní kvašení a pěkná porce chmele dělá z tohoto piva příjemnou a komplexní chuťovou záležitost. Stupňovitostí 12,5%. Chmely PŽČ, Summit a zejména pak Cascade, rovněž i na studené chmelení.

SVATOMARTINSKÝ LEŽÁK

Mordýř, husa a 11.listopad. Jak se to rýmuje? Jednoduchá rovnice o třech známých s lahodným výsledkem. Svatomartinský ležák, speciálně uvařený k tomuto svátku. Stupňovitostí 12,5%, vařeno ze dvou druhů sladu, jantarové barvy a ozvláštněno studeným chmelením Bohemií a Kazbekem.  Hutné, zemité pivo s příjemnou hořkostí. K distribuci zpravidla od konce října.

ZÁZVOROVÝ LEŽÁK

Pro milovníky originálních chutí jsme připravili verzi klasického ležáku, avšak s přídavkem zázvorového kořene. Stupňovitostí též 11%, jantarové barvy a s decentním přídavkem chmelu cascade.

MORDÝŘKA (sv. 13% studeně chmelená)

Světlé , spodně kvašené pivo, dvourmutově vařené za použití světlého a karamelového sladu. Má velmi příjemné hořké doznívání díky studenému chmelení přímo v ležáckém tanku. Parádní pivo k nezdravým pokrmům jako pečený bůček a jiným delikatesám.

HEART ATTACK IPA 16%

Už jste někdy měli infarkt? Nemusí to být nutně záporný moment z vašeho života. Polotmavá 16% IPA se o to postará. Z pěti druhů sladu, Chmely Wakatu , Galaxy .

GILOTINA 19%

Svrchně kvašené bylinné pivo belgického typu. Vařeno z pěti druhů sladu včetně pšeničného a s přídavkem koriandru, zázvoru a fenyklu. Stupňovitostí 19%, barva rubínová. I přez vyšší stupňovitost se nedostavuje lihovost, naopak pivo krásně klouže do hrdla a člověk má chuť na další a další hlt. Pít toto pivo z pulitru je pak čirá barbařina. Použity chmely Topaz, Summit a Columbus.

HOPPY ALIEN ALE 16%

Další z rodiny bylinných ejlů, který se vaří podle prastaré marťanské receptury. V barvě světlý, v chuti je jemně cítit pšeničný slad a tajemné koření, přidané o půlnoci samozřejmě. Esterové aroma pomohl docílit kmen belgických kvasnic i aromatické chmely. Studeně dochmelený Columbusem. Stupňovitost 16%. Specifická záležitost, kterou se rádi rozmazlujeme.

SAMETOVÁ DESÍTKA

Byla jednou jedna desítka. A nebyla to obyčejná desítka. Byla to sametová desítka s přídavkem melanoidního sladu, který pivu zajišťuje hezké tělo. Toto je plné a s nádechem do medova. Jemně chmelená českými chmely a barvou jantarová.

BRUČOUN sv.13% IPL

Pivo z kategorie INDIA PALE LAGER, tedy kvašeno spodními kvasnicemi a zachmeleno aromatickými odrůdami . Jantarová barva, světlý slad a lehce karamelového.  Chmeleno GALAXY, ARIANA, CASCADE.

BLIZARD WINTER ALE 12%

Oblíbený sezoní ejlík světlé barvy, s jemným zákalem díky přídavku pšeničného sladu a velmi dobře osvěžující. Chmely GALAXY. ARIANA, MOZAIC.

SPASITEL sv.ležák 12%

Sváteční světlý ležák měděné barvy, která je daná přídavkem speciálních sladů. Chmeleno Sládkem a PŽČ.

HIGH FIVE imperial ipa 19,5%

Sváteční záležitost skutečně plné chuti a jemných chmelových tónů. Barvou temně jantarové až granátové pivo, vařené ze čtyřech druhů sladů. Na hořkost použit polaris, na aroma equanot a citra. Stupňovitostí jsme se dostali téměř ke dvaceti EPM. Příjemná srkací záležitost. Premiéra v lednu 2018.

SWEET STOUT 15%

Svrchně kvašené 15%ní pivo  tmavé, s výraznou praženou linkou a decentní hořkostí jemných chmelů Wakatu a Bohemie. Kategorií se řadí mezi sweet, anobrž milk stouty, neboť byla použita laktoza. Ta vyrovnává suchost piva zachováním plnosti.

EMIL 15% IPA

Chuťový profil tohoto piva je charakterizován jako mučenkový, guave, grep a meloun. Použit byl chmel Southern Passion, pocházející z Jižní Afriky. A protože se náš pivovar nachází poblíž rodiště Dr Emila Holuba, byl název piva nasnadě. Jedná se o 15% svrchně kvašené pivo

NEW ENGLAND 14%

Za mlhou hustou tak, že ......  Pivní styl, narozený na východním pobřeží USA. Pivo s výrazným proteinovým zákalem, který přichází z pšeničných a ovesných přísad. Hořkost není výrazná, ale je znatelná. Důraz je zde kladen spíše na silice a aromatické látky, které z piva vystupují  jako důslednek pozdního a studeného chmelení.

V tomto případě se jedná o 14% světlou, chmely Mozaic, Amarillo a El Dorado.